شهید ابولفضل موسوی


زندگی نامه شهید

در بیست و سوم بهمن ماه سال ۱۳۶۱ شمسی در روستای کاغذی که در آن زمان تابع بخش مرکزی شهرستان کاشان بود، در خانواده ای مذهبی و ولایتی که از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت بودند فرزندی پای به عرصه ی وجود نهاد. پدر و مادر نام او را ابوالفضل نهادند تا همچون حضرت ابوالفضل (ع) مطیع ولی امر مسلمین جهان تربیت شود و در آینده از حریم امامت و ولایت محافظت نماید، کسی در آن موقع نمی دانست که نوزاد تازه متولد شده چه سرنوشتی سعادتمندی خواهد داشت و روزی در کسوت پاسداری قرار خواهد گرفت و با افتخار از اسلام، قرآن، وطن اسلامی و مال و جان و ناموس مردم در مقابل توطعه ها و حملات دشمنان قسم خورده دفاع و به درجه ی رفیع شهادت نائل خواهد آمد.

به هرحال تولد فرزند پسر هیجان و شادی زیادی در خانواده به ویژه پدر و مادر ایجاد کرد و از اینکه خداوند عنایت فرموده فرزندی سالم به آنان عطا نموده است جبین شکر بر زمین ساییدند، ابوالفضل کوچولو در بحران جنگ تحمیلی و در دورانی که دشمن بعثی با حمایت جنایکارانی چون آمریکا و اسرائیل و کشورهای اروپایی به میهن اسلامی حمله کرده و زندگی را بر مردم تلخ نموده و با موشک و هواپیما مردم بی پناه شهرها را به خاک و خون می کشیدند در رعب و وحشت روز به روز بزرگ و بزرگتر میشد تا طبق سرنوشتی که برایش رقم خورده بود در جوانی با حضور در مرزهای میهن اسلامی از کیان و دین مبین اسلام دفاع نماید، ابوالفضل در روستا کلاس های دوره ی ابتدایی را در آموزشگاه شهید بیقم کاغذی یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر گذاشت و دوره ی راهنمایی تحصیلی (متوسطه ی اول کنونی) را در شهر ابوزیدآباد در مدرسه راهنمایی کلیم کاشانی به اتمام رسانید سپس به اتفاق خانواده به کاشان مهاجرت نموده و اقامت کردند، در دوازدهم آذر ماه سال ۱۳۷۹ با مدرک پایان تحصیلات دوره ی راهنمایی به عضویت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در آمد و رسما وظیفه ی دفاع از حریم ولایت و میهن اسلامی را آغاز نمود.

به طوری که پدر و مادر شهید موسوی بیان فرمودند ایشان از همان دوران کودکی و نوجوانی و جوانی به مراسم مذهبی به خصوص شرکت در هیات مذهبی روستا و انجام فرائض دینی به ویژه اقامه ی نماز علاقه ی وافری از خود نشان می داد و زمانی که نماز جماعت برگزار می شد نمازش را به جماعت برگزار می نمود. شهید موسوی در طول دوران خدمت مقدس خود توانست به تحصیلات خود ادامه داده و موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شود و به مرور زمان به درجه ی سروانی ارتقاء پیدا کرد.

شهید موسوی در طول مدت خدمت با اخلاق و پشتکاری که در انجام وظایف محوله از خود نشان داد توانست رضایتمندی فرماندهان و همکاران خود را جلب نموده همگی آنان را شیفته ی اخلاق حسنه و تلاش در انجام وظایف خودش گرداند.


شهید موسوی در مأموریت های زیادی شرکت داشته و در تمام مأموریت ها تکالیف محوله را طبق اوامر فرمانده با فرماندهان انجام و بالاخره در آخرین مأموریتی که به او محول شده بود هنگام بازگشت به سوی خانه در تاریخ ۲۴/ ۱۱ / ۱۳۹۷ ، اتوبوس حامل پاسداران توسط مزدوران جنایتکار استکبار جهانی در رأس آنان آمریکای جنایتکار با حمله تروریستی و انفجار انتحاری به همراه ۲۷ نفر از همرزمان و همکارانش به درجه ی رفیع شهادت رسیدند و به مقتدای خود حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و همنام خود علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) ملحق شد و تعدادی نیز زخمی شدند. خداوند آن شاها. روحشان را با روح پیامبر اسلام و ائمه ی اطهار محشور گرداند و هرچه زودتر به مجروحان این حادثه شفای عاجل عنایت فرماید.

گالری تصاویر

وصیت نامه شهید

با سلام و درود و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و سلام و درود به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (روانا.. تعالی علیه و سلام و درود بر مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای (دام ساسانی و درود و سلام به روان پاک شهدای اسلام به ویژه شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت جمهوری اسلامی، حال که دست مخالفین دین و و دیانت و منافقین از آستین آمریکای جنایتکار و صهیونیست کودک کش بیرون آمده و با تربیت و ایجاد گروه جنایت پیشه به نام داعش و سایر گروه های جنایتکار که هدف اصلی آنان به خیال پوچ و توخالی، نابودی دین و مذهب است و با جنایات و سر بریدن انسان های بی پناه و بی گناه سعی در بد جلوه دادن دین مبین اسلام هستند.

اینجانب ابوالفضل موسوی برخود فرض و واجب دانستم که از قرآن، اسلام و وطن اسلامی دفاع کنم. بنابر این وصیت نامه ی خود را طبق دستور دین و مذهب تنظیم می نمایم. اینجانب از پدر و مادر عزیزم تقدیر و تشکر بسیار فراوان دارم و از آنان حلالیت می طلبم زیرا برایم رنجها و زحمت ها کشیده اند تا بنده ی حقیر را در این مسیر نورانی قرار دهند و از آنها میخواهم در زمان نبود من گریه و زاری و بی تابی نکنند و به یاد مولایم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت زینب کبری (س) گریه کنند و برخود ببالند که چنین فرزندی را در راه دفاع از وطن و اسلام و قرآن اهداء نموده اند. چند جمله نیز خطاب به همسر فداکارام که از سادات بنی الزهرا(س) هستند دارم که از بدو شروع زندگی، سختی ها و مشکلات زیادی را تحمل نمودند و با توجه به اینکه در سپاه پاسداران مشغول شده و به وظیفه ی خطیر و سرنوشت ساز پاسداری پرداختم و به همین علت در گذراندن دوره های آموزشی و مأموریت ها و مشکلات دیگری که در زندگی داشتند، یار و یاور و همدرد و مشوق من بودند و با صبر و شکیبایی بر مشکلات غلبه نمودند و باعث موفقیت بنده در کارها و مأموریت هایم بودند و دائم برای بنده و همرزمانم دعا و مناجات می کردند و از ایشان می خواهم که کمبودها و نداری ها و کم و کاستی هایی که در چند سال زندگی مشترکمان داشتند و رنج کشیدند، مرا حلال کرده از جده ی خود حضرت زهرا(س) بخواهد که در جهان آخرت به فریادم برسد تا ان شاءا….. شرمندهی آن بانوی بزرگوار نباشم. همچنین در سر پرستی و نگهداری بچه ها کمال سعی و تلاش را بنماید و آنان را در مسیر اسلام و قرآن و دین و دیانت و اطاعت از مقام رهبری معظم حضرت آیت ا. العظمی امام خامنه ای قرار دهند و انتظار دارم در غم از دست دادن من گریه و زاری و بی تابی نکند،

از خواهرم می خواهم که زینب گونه باشند که آن حضرت اسوهی تقوی و صبر و استقامت بودند. از برادرم می خواهم ضمن صبر و بردباری از فرزندانم مواظبت نماید و نسبت به آنان مهر و محبت داشته باشد که نبود پدر را احساس نکنند. و در صورتی که لیاقت شهادت داشتم پیکر مرا در جوار امامزاده سلطان صالح کاغذی در گلزار شهدای روستا دفن و پیکرم را فرمانده ام در قبر قرار دهد، از همه ی همکاران و همرزمان و فرماندهان سپاه پاسداران به خصوصی از فرماندهی مخلص و تلاشگرم و از کلیه ی افراد فامیل و بستگان و دوستان و آشنایان و مردم فهیم و ولایتی روستای کاغذی هم حلالیت می طلبم و امیدوارم اگر رنجش و ناراحتی از بنده داشتند به بزرگواری و معرفت خودشان مرا ببخشند و از سر تقصیراتم بگذرند.

و اما دست نیاز و التماس به سوی پرورگار متعال که با وجود گناهانی که بندگانش دارند، آنقدر رحمان و رحیم و ستارالعیوب است که گناهانشان را می بخشد، دراز نموده طلب مغفرت و آمرزش نموده و حضرت حق را به تمامی پیامبران و صديقهی طاهره و ائمه اطهار به خصوص به خون گلوی حضرت اباعبدا.. الحسین قسم می دهم که از گناهانم در گذرد و مرا مورد رحمت واسعهی خودش قرار دهد. ان شاء الله والسلام مورخ ۱۸/ ۰۲ / ۱۳۹۴

ویدیو

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*