شهید میثم عبدالله زاده


زندگی نامه شهید

شهید میثم در سال۱۳۵۸ در آران و بیدگل در خانواده مذهبی متولد شد. میثم کودکی خردسال بود که پدرش در جبهه های ایثار و شهادت حضورپیداکرد.

میثم دوران ابتدایی و راهنمایی را سپری کرد وی در دوره ی دبیرستان بود که فعالیت و همکاری خود را با بسیج سپاه پـاسداران آغاز کـــرد و همــــزمان در کانون های فرهنگی و مساجد و پایگاه های بسیج به فعالیت پرداخت. او در سال ۱۳۷۷ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و همزمان تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان و سپس در دانشگاه امام حسین(علیه السلام) ادامه داد تا موفق به اخذ مدرک لیسانس در آن دانشگاه شد.

میثم در سال ۱۳۸۴ ازدواج کرد . همسر وی از خانواده ی مذهبی و ایثارگر در عرصه دفاع مقدس بود. پدر همسر وی حدود ۱۳ سال در منطقه سیستان و بلوچستان در زمینه های پشتیبانی و خدمت رسانی به محرومان آن خطه و همچنین مرزبانی در آن سرزمین در کسوت سپاه پاسداران مشغول خدمت بود. بنابراین همسر وی دوران کودکی خود را مانند میثم در شرایطی سپری کرده بود که پدرش در عرصه خدمت رسانی در مناطق محروم و مرزبانی مشغول بود. این مشابهت در شکل گیری شخصیت دوران کودکی میثم و همسرش آنها را برای تشکیل یک زندگی مشترک در مسیر جهاد و شهادت آماده می کرد. حاصل این زندگی مشترک پسری ۱۰ ساله به نام مسعود و دختری ۴ ساله به نام زینب است.

میثم همزمان با ورود در سپاه پاسداران فعالیت های اجتماعی و فرهنگی زیادی داشت. او در تأسیس گردان امام حسین (علیه السلام) از لشکر ۱۴ امام حسین (علیه السلام) نقش بسزایی داشت.تأسیس پایگاه مقاومت بسیج آیه الله عاملی و تشکیل دوره های آموزش تکمیلی بسیج سپاه از جمله فعالیتهای چشمگیر میثم شهید بشمار می آید. او در عرصه فعالیت های نظامی بسیار پیگیر و منظم و جدی بود به گونه ای که مسئولیت پذیری او در عرصه های نظامی زبانزد خاص و عام است . شهید بزرگوار میثم عبداله زاده نه تنها در زمینه های نظامی که در زمینه های فرهنگی و اجتماعی بسیار نقش آفرین بود. فعالیت او در کانون های فرهنگی مسجد قاضی و مسجد ملاشکرالله بسیار مؤثر و پررنگ بود. او مثال بارز خدمت رسانی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی بود. در ایام اعتکاف در مسجد قاضی او در برنامه های برگزاری مراسم و امور پشتیبانی معتکفین نقش محوری داشت. تأسیس قرائت قرآن پایگاه آیه الله عاملی انجام برنامه های کانون های تابستانی امور پشتیبانی از عزاداران در ایام محرم به گونه ای بارز از فعالیت های چشمگیر میثم حکایت دارد.خدمت رسانی به محرومان و افراد بی بضاعت و کم بضاعت وجهه همت میثم شهید بود.

هرچند خانواده و بستگان نزدیک میثم از این روحیه خدایی او تا حدودی آگاهی داشتند اما ابعاد گذشت و فداکاری او در این زمینه تازمان شهادت پوشیده بود به گونه ای که مصادیق متعددی از این دستگیری از محرومان و نیازمندان پس از شهادت او آشکار شد. خانواده او شاهد آن بودند که بخش عمده ای از فرصت خود را صرف رفع مشکلات مردم و رسیدگی به نیاز مستمندان می کند. او همه ی این اقدامات را در کمال صداقت و صفا و صمیمیت انجام میداد و دوست نداشت که در این عرصه دیده شود یا خودنمایی کند.روحیه خدمت رسانی به محرومان نه تنها در شهر محل اقامت خود که درمأموریت به خطه سیستان و بلوچستان نیز از حس دلسوزی و محبت او به محرومان حکایت دارد به گونه ای که میثم شهید هر بار که به آن سرزمین می رفت با کمک هایی که از خیرین دریافت می کرد و یا هزینه هایی که از خود مایه می گذاشت برای خدمت به افراد بی بضاعت آن سرزمین به ویژه کودکان برای تلاش در رفع محرومیت زدایی از آنها می پرداخت به گونه ای که روحیه خدمت او سایر ویژگی های او را تحت الشعاع قرار می داد.

میثم در غروب غمگین ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ در حین بازگشت از مأموریت در سیستان و بلوچستان در جاده خاش-زاهدان به همراه همرزمانش به شهادت رسید.


گالری تصاویر


شهادت

دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*