شهید ثارالله موسوی


زندگی نامه شهید

شهید سیدثارالله موسوی در تاریخ یکم اردیبهشت ۱۳۶۲در خانواده ای مذهبی و انقلابی به دنیا آمد . درحال حاضر پدر، دو برادر، خواهر و داماد این خانواده به کسوت روحانیت و طلبگی مفتخر هستند. پدرش به خاطر عشق به حضرت اباعبدالله الحسین، نام او را ثارالله گذاشت . دوران طفولیت او در سالهای جنگ تحمیلی ودر شرایطی سپری شد که پدر، دایی ها، پدربزرگ، عموها، و بسیاری از بستگانش در جبهه به سر می بردند و هر از چند گاهی خبر شهادت یا مجروحیت تعدادی از آنها به گوش خانواده می رسید. از جمله این شهدا ، پدربزرگ و دو دایی او بودند .شهید ، دوران نوجوانی را به تحصیل مشغول بود .وی به دلیل علاقه و استعداد زیاد نسبت به مسائل فنی ، از هر فرصتی برای یادگیری، مهارت افزایی وحرفه آموزی استفاده میکرد و با مسائل فنی گوناگون ،آشنایی کامل داشت.

او در اواخر دوران دبیرستان به صورت رسمی وارد بسیج شد . پس از اتمام دبیرستان ، در قم و سپس کاشان مشغول به کار شد و در سال ۸۶ ازدواج کرد. پس از این که صاحب دو فرزند شد برای ادامه تحصیلات وارد دانشگاه شد و در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل گردید . در طول مدت عمر کوتاه ولی با برکت خویش از هیچ کمک و تلاشی برای خدمت به دیگران اعم از پدر، مادر، خانواده و آشنا و غریبه دریغ نمی کرد به گونه ای که خدمات او همیشه بر سر زبان ها بود. حمله تروریستها و استکبار جهانی به سوریه آتش عشق به جهاد و دفاع از اسلام را در دل او شعله ور کرد و با شرکت و گذراندن دوره های مختلف آموزش نظامی عزم دفاع از حرم کرد و مرتب در کلاسها و دوره های آموزشی شرکت می کرد تا جایی که سفر اربعین کربلای خود را نیمه کاره گذاشت و پیشنهاد سفر رایگان همراه با خانواده به مشهد مقدس را از بیم جا ماندن از اعزام نپذیرفت .

در طول مدت آموزش، به کارهای فنی و خدماتی هم در سپاه مشغول بود و وقتی از او می خواستند برای کارهایش حق الزحمه ای بپذیرد قبول نمی کرد و تنها درخواست او این بود که در موقع اعزام نیرو ، اولین نفر باشد .اما اعزام نیرو به سوریه متوقف شد و داغ و حسرت جاماندگی بر دل او نقش بست .ولی او دست بردار نبود. این شهید ، در واپسین روزهای سال ۹۶ صاحب فرزند دیگری هم شد اما در راه حفظ امنیت و دفاع از مرزهای اسلام ،از همه دلبستگی هایش گذشت و سرانجام پس از ماموریت بیست روزه مرزبانی، در راه بازگشت ، در اثر انفجار تروریستی ،به همراه یارانش به شهادت که آرزوی دیرینه اش بود دست یافت و همانطور که خواسته بود اولین نیروی اعزامی باشد اولین بسیجی شهید سپاه کاشان شد . امید که ما نیز با شهادت ، عاقبت امرمان ، به سعادت ختم شود . تقدیم به ساحت مقدس امام زمان و برای علو درجات شهیدان صلوات


گالری تصاویر


وصیت نامه شهید

بسم رب المهدی(عج)
وصیت نامه
اللهم اجعلنی من انصاره و اعوانه والذابین عنه والمسارعین الیه فی قضاء حوائجه و الممتثلین لاوامره والمحامین عنه و السابقین الی ارادته و المستشهدین بین یده.
خداوندا،لطف تو شامل حال من شده و باعنایت حضرت زینب(س) توانسته ام درصف مدافعان حرم اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرم و ندای رهبر عزیزم حضرت آیت الله خامنه ای را لبیک گویم. امیدوارم به عنوان یکی از سربازان و فدائیان اهل بیت(علیهم السلام) دراین راه ثابت قدم بمانم و به ایشان خدمت کنم. این صحبت رهبر عزیزم را آویزه گوش خود قرار داده که میفرمایند: ما نباید بنشینیم تا دشمن به ما حمله کند و ما درمقام دفاع برآئیم،بلکه باید دشمن را در خانه خودش نابود کنیم. به همین دلیل وظیفه خود دانستم که با عنایت پروردگار به صف مدافعان حرم بپیوندم. این دست آورد یعنی انتخاب شدن به عنوان مدافع حرم را مدیون شهداء هستم زیرا از آنها خواستم وآنها خیلی زود جوابم را دادند.

برادران و خواهران، بدانید اگرحاجتی داشتید، حتما شهداء را واسطه خود و خداوند قرار دهید زیرا ایشان نزد خداوند بسیار اجرو قرب و آبرو دارند چون همه چیز خود را فدای دین خود نموده اند. برادران و خواهران، خـواندن دعـای عهـد و زیارت عاشورا بعد از نماز صبح را فراموش نکنید زیرا بسیار کارگشا می باشد.
نماز، نماز، نماز و پاک نگه داشتن چشم از گناه را فراموش نکنید. به رهبر عزیزم بگویید خیلی دوست داشتم تا یکبار ایشان را از نزدیک زیارت کنم و دست ایشان را ببوسم ولی قسمت نبود. اما امیدوارم خانواده ام به این فیض نائل گردند. ضمن تقدير وتشكر فراوان ازپدرو مادرو همسـرعزيزم به خاطر رضايتشان براي ورود بنده به اين راه مبارك به ايشان وصيت مينمايم تا در صبر و استواري از حضرت زينب (س) پيروي نمايند. از همسـر عزيزم به خـاطر اينكـه مجبـور است بعد از من بارسنگين مسئـوليت زنـدگي را بر دوش كشـد بسيار شرمنده ام.
پسرعزيزم سيدطه، بدان كه من و امثال من رفتيم تا تو آزادگى و امنيت وغيرتت حفظ شود. دختر عزيزم كوثرسادات، بدان كه من رفتم تا حجاب وعفت تو بماند. مراببخشيد زيرا در زماني كه شما به من نياز داريد ،شما را ترك ميكنم.
پدر عزيزم، با اينكه همسـر و فرزندانم را به خداوند متعـال مي سپـارم، باز از جنابعالي عاجزانه تقاضـامندم همـانگونه كه تا بحـال ســايه خود را بر شـر بنده افراشتـه ايد،از اين به بعد بر سرهمسـر و فـرزندانم نيـز بگسترانيد و لطف خود را به ايشان ابراز فرماييد.
خواهر و برادران عزيزم، مرا به خاطر حقـي كه برگردنم داريدچـه از دوران طفوليت و جواني و بزرگسـالي، حلال نمائيد و شما را به احترام به پدر و مادر و ياري ايشان تا زماني كه شمع وجودشان در اين دنياي فاني ميدرخشد سفارش ميكنم.
از همه عزيزان و دوستان و آشنايان طلب حلاليت و عفو مينمايم. اگر خداوند فيض شهادت را به بنده نائل نمود و اگر پيكري ماند تا دفن نماييد، خواستارم تاپيكرم را در گلزار شهداي دارالسلام كاشان دفن نماييد.
السلام علي مهدي و علي آبائه
سيدثارالله موسوي حسن رودي
۹۵/۱۰/۱


دیدگاه

پست الکترونیکی منتشر نخواهد شد. زمینه مورد نیاز *

*